آغاز همکاری شرکت انتقال داده های آسیا تک و شرکت صنایع ارتباطی نانو تراشه پارس

اسیا تک(FCP)  با شرکت نانو تراشه (طراح ،توزیع و اجرا کننده شبکه های وای فای ، وایرلس و رادیویی) قرارداد مشارکت خود را به عنوان شرکای تجاری امضا کردند. براساس این قرارداد، دو شرکت همكاري استراتژيک خود را براي ايجاد پوشش دهی حرفه ای تجهیزات وای فای و وایرلس در ایران آغاز كردند

شرکت آسیا تک یکی از FCP های معروف و خوش نام  ایران به شمار مي آيد که با خرید سهم از شرکت نانو تراشه سعی بر ایجاد يك هدف مشترك و همچنین استفاده از مزيت هاي نسبي يكديگر می باشد و ضمن تحكيم جايگاه خود، به عنوان يك ارائه کننده خدمات ADSL ، اپراتوری سیم کارت مجازی MVNO و پهنای باند روی بستر سیم کارت TD-Lite  با استفاده از جدیدترین روش روز دنیا ، در منطقه را ايجاد كنند.

اين مشارکت از سوی شهراد یوسفی زاده مدیرعامل عضو هيات مديره شركت آسیا تک و احسان مدیری مديرعامل و عضو هیات مدیره شرکت نانو تراشه و با حضور جمعي از مديران ارشد دو شرکت بزرگ به امضا رسيد.

یوسفی زاده مدیرعامل آسیا تک در اين نشست مشترك گفت: آسیا تک در دور جديد همكاري‌هاي خود، رويكردي كاملا متفاوت با گذشته در پيش گرفته و بر حضور و سرمايه گذاري مشترك طرف مقابل تاكيد دارد. وي با بيان اينكه سرمشق اسیا تک در همكاري هاي جديد، حفظ و ارتقاي منافع ملي است، وی افزود: اسیا تک و نانو تراشه سابقه قابل اعتنا و اتكائي در همكاري با همدیگر را داشته اند كه اين امر مي تواند در مسير پيشروي اين دو شرکت راهگشا باشد.

همچنین مدیری ، عضو هیات مدیره نانو تراشه نيز گفت: محصولات و فعالیت اسیا تک همیشه در ایران از محبوبیت برخوردار بوده است و در حال حاضر اینترنت اسیا تک از تقاضای بالایی در ایران برخودار می باشد، بنابراین پس از این قرارداد ، ما در حال برنامه ریزی برای از سرگیری سریع کسب و کارمان در این بازار هستیم. امضا با شریک تجاری خود ، پیش نیاز مهمی برای شروع سریع این کسب و کار است.

براساس اين گزارش اسیا تک و نانو تراشه پس از امضاي اين قرارداد مشارکت در يك بيانيه مشترك اهداف و برنامه هاي خود براي شروع همکاری ‌ها را تشريح كردند.

در اين بيانيه آمده است: اسیا تک یکی از بزرگترین شرکت‌های FCP (خدمات اینترنتی و …) است که بیش از 30 درصد سهم بازار ایران را داشته و بیش از 14 سال است که هوشمندانه امکانات اینترنتی کشور را فراهم می سازد.

سرمایه گذاری مشترک برای توزیع تجهیزات شبکه و استفاده از علم روز برای انتقال اینترنت در تمامی کشور می باشد و همچنين خريد بخشی از سهام شرکت نانو تراشه توسط اسیا تک از جمله مواردي به شمار مي رود كه در اين قرارداد مورد توافق قرار گرفته است. علاوه بر این، دو طرف درصدد هستند سرمایه‌گذاری مشترکی برای فروش وسایل ارتباطی و مخابراتی بهمراه اینترنت پر سرعت در نقاط دور افتاده ایران داشته باشند. ضمن اينكه نانو تراشه اعلام كرده براي تحقق اين برنامه ها در تهران و مراکز استان ها ، جذب نمایندگی را در سه ماه نخست سال 1396 ايجاد کرده است.

همچنين شركت نانو تراشه طي بيانيه اي به پتانسيل‌هاي بازار و صنعت وای فای و وایرلس ايران اشاره كرده است. در بيانيه نانو تراشه آمده است: ایران در پی سال‌هاي متمادی تحریم و تقاضای بالا در بخش انتقال اطلاعات بصورت بی سیم ، پتانسیل خوبی برای رشد در این بخش داشته و فرصت‌های زیادی را به نانو تراشه می دهد. ایران باوجود تحریم‌های اقتصادی یکی از بزرگترین اقتصادهای ملی در خاورمیانه، با تولید ناخالص ملی ۴۱۵ میلیارد دلار آمریکا در سال ۲۰۱۴ بود. صنایع ایران تقریبا نیمی از اقتصاد ملی ایران را به دوش می کشند.

اسیا تک و نانو تراشه براي حوزه فروش و خدمات پس از فروش هم برنامه ريزي‌هايي انجام داده و اعلام كرده است: اسیا تک با امضای سند همکاری، در حال شروع فرآیندی برای ورود حرفه ای و فراگیر به بازار کلی و جزئی ایران است. نخستین محصولات نانو تراشه با نام‌هایEnGenius  4ipnet  Mimosa  را می‌توان از گسترده ترین حجم فروش و اجرای شرکت نام برد.

نانو تراشه در تلاش است تا جای پای خود را در بازار ایران محکم‌تر کند به همین منظور هدف مشارکت و فروش سهام خود به اسیا تک را  همکاری در عرصه طراحی ، توزیع و اجرای  شبکه های وای فای و وایرلس و سرمایه گذاری مشترک در جذب رخداد های جدید و چالش برانگیز را دنبال می‌کند.

افزون بر این، نانو تراشه قصد دارد تا در قالب یک سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه فروش، تمام فعالیت‌های فروش و خدمات پس از فروش در ایران را حرفه ای کند. همچنین نانو تراشه قصد دارد تا دفتر خود را در شهرهای مختلف ایران افتتاح کند. با این اقدامات و تعهدات شرکت نانو تراشه خود را به توسعه اقتصادی و اجتماعی ایران متعهد کرده است. دو طرف تصميم گرفتند ضمن اصلاح ساختار شركت خدمات پس از فروش گواه نسبت به واگذاري اين شركت به شركت مشترك اسیا تک و نانو تراشه اقدام كنند

شرکت نانو تراشه توزیع کننده تجهیزات رادیویی، وای فای و وایرلس