چگونه یک بک هال بهتر ایجاد کنیم؟

یکی از مسائلی که در زمان بهبود بخشیدن به بک هال ها و تولید بک های های سری ب به آن پی بردیم ، نیاز جدی به نرم افزارها و سخت افزارهای خاص برای انطباق با تغییرات در فرکانس های رادیویی (RF) در محیط زیست( بیرون از خانه ، شرایط زیست محیطی) بود. ماهیت کارکرد نسل جدید بک هال ها که به ارائه اینترنت با طول موج 5 گیگا هرتز می پردازد ، مسئله سازگاری این بک هال ها با انواع سخت افزارهای دریافت امواج وای فای می باشد که در طول سالیان گذشته و در حال حاظر به کاربران(مشتریان) فروخته می شوند.

 

با وجود چالش های ذاتی ، ما موفق شده ایم تا با استفاده از تکنولوژی های مختلف و نرم افزار ها و سخت افزارهای مخصوص شرکت میموسا  به بالاترین سطح ارتجاع ( مطابقت با انواع سخت افزارها)  دست پیدا کنیم ، این تکنولوژی توسط ما “لینک دوگانه و تمام اتوماتیک” نام گرفته است.

 

لینک دو گانه چیست ؟

رادیو های B5 و B5c شرکت میموسا ، این قابلیت را دارند که بر روی دو کانال مجزا فعالیت کنند ،کانال هایی که هر کدام از آنان می توانند تا 80 مگا هرتز وسعت و قدرت داشته باشند.در واقع استفاده از یکی از این رادیو ها به این معناست که شما به صورت همزان در حال استفاده از دو رادیو متفاوت می باشید. همچنین کانال هایی که این رادیو ها به آن متصل می شوند لازم نیست که همجوار باشند که باعث می شود حتی در مناطق پر جمعیت نیز بتوانید پهنای باند بیشتری را دریافت کنید.همچنین وجود این پهنای باند وسیع این اجازه را به رادیو می دهد تا در صورتی که یکی از کانا ها قطع شد یا به واسطه پارازیت در ایجاد ارتباط آن اشکالی به وجود آمد ، تمام پهنای باند به واسطه کانال دیگر در اختیار کاربر(مشتری) قرار بگیرد.وجود این تکنولوژی در مناطقی که در آن شبکه های مختلف و گاه غیر مجاز در حال فعالیت می باشند بسیار ضرروی است.

 

علاوه بر این موارد ، تکنولوژی لینک دوگانه باعث می شود تا تغییر کانال ارتباطی به سادگی و به صورت دستی نیز امکان پذیر گردد،از ایجاد اختلال در دریافت سرویس جلوگیری شود و نیاز به تغییرات در پیکربندی (تنظیمات اولیه دریافت اینترنت توسط رادیو) به صورت مرتبط وجود نداشته باشد.

تمام اتوماتیک بودن به چه معناست ؟

هدف اصلی از تمام اتوماتیک کردن تمام فرایند ، حفظ عملکرد رادیو در سطح بالا با استفاده از تغییر اتوماتیک کانال های ارتباطی در زمانی که در شبکه اصلی تغییر ایجاد می شود ، می باشد. این مسئله بسیار مهم است زیرا تغییر در تنظیمات شبکه اصلی ممکن است در زمانی که شما در حال ایجاد تنظیمات اولیه رادیو می باشید ایجاد نگردد.

 

این فرایند چگونه کار می کند ؟

برای این که به صورت کامل بتوانیم شما را به نحوه کارکرد این پروسه ، آشنا کنیم نیاز داریم که در مرحله اول شما را با اتفاقاتی که در شبکه اصلی می افتد آشنا کنیم.رادیو هایی که توسط شرکت میموسا تولید شده اند ، به  تکنولوژی ویژه ای مسلح شده اند ، این تکنولوژی همواره قسمت های پشت صحنه ( شبکه اصلی) را جستجو می کند تا در صورت وجود هرگونه منبعی از امواج مضر ، خود را برای مقابله با آن آماده کند.این آماده سازی که همان تغییر کانال ارتباطی با شبکه اصلی می باشد ، باعث می شود در زمانی که شما در حال دریافت داده از فضای نت به واسطه شبکه عظیم میموسا در جهان می باشید ، هیچ گونه قطعی در ارتباط شما ایجاد نگردد.به این دلیل که رادیو و شبکه می توانند تا 100 کیلومتر با یکدیگر فاصله داشته باشند ، در نتیجه تغییر در فرکانس رادیویی شبکه به دلیل اختلات زیست محیطی و وجود موج های مضر ممکن است در هر نقطه ای از طول این مسیر ایجاد گردد ، ما سیستم را به گونه ای طراحی کرده ایم که رادیو می تواند به صورت اتوماتیک بر روی کانال ارتباطی متفاوت با شبکه ارتباط بگیرد و در زمان تغییر کانال نیز ارتباط خود را به شبکه حتی برای یک ثانیه از دست ندهد. این مسئله ما را مجاب کرد تا ماتریکسی طراحی کنیم که برای هر دو رادیو معرفی شده در ابتدای این بحث مناسب باشد و به واسطه آن رادیو ها بتوانند کانال مناسب برای تغییر ارتباط خود بر روی آن را تشخیص دهند.علاوه بر این ، تکنلوژی طراحی شده توسط ما می تواند معیارهای عملکرد سطح پایین مانند  بسته نرخ خطا (PER) و بزرگی خطای برداری (EVM) را تشخصی و اعلان دهد.

 

انتخاب کانال مناسب (توسط رادیو)بسیار مهم است ، اما مسئله مهم تری که باید پیش از انتخاب کانال کنترل شود بزرگی پهنای باند آن کانال می باشد ، مواردی مانند دو کاناله بودن پهنای باند ، قدرت پهنای باند و قدرت انتقال پهنای باند نسبت به قدرت دریافت رادیو ، باید در ابتدا در نظر گرفته شود.به صورت مشابه ، سیستم کانال های دو گانه باعث فعال شدن تغییرات کانال های بدون درز می شود ، سیستم تمام اتوماتیک می تواند پهنای باند را تغییر دهد و قدرت پهنای باند را به دو کانال دریافت کننده اطلاعات تقسیم(قدرت را منتقل) کند. یکی از استثناهایی که در این گونه موارد با آن روبرو می شویم ، تغییر به یک کانال DFS در زمانی می باشد که فقط می توانیم از یکی از کانال های دریافتی رادیو استفاده کنیم ، در این تغییر کانال نیاز به 60 ثانیه آماده سازی اولیه داریم که شامل مراحل بررسی و آماده سازی انتقال می باشد که در نهایت کانال بتواند با موفقیت تغییر کند.

برای این که مطمئن شویم رادیو برای تغییر کانال در وضعیت متلاطمی قرار ندارد ، باید به تغییرات و موج هایی که در مسیر رادیو قرار دارند نگاه کنیم تا در بلند مدت هیچ گونه موج غیر قابل کنترلی در مسیر رادیو قرار نداشته باشد ، اصولا موج هایی که در 5 دقیقه آینده به رادیو می رسند باید بررسی شوند تا در صورت صاف بودن مسیر موج های دریافتی ، انتقال صورت بگیرد. سیستم تمام اتوماتیک ما ؛ تغییرات احتمالی در طول موج و فرکانس دریافتی را به صورت اتوماتیک بررسی می کند و درنتیجه می تواند به راحتی تغییرات را ایجاد نماید.

 

با وجود سیستم تمام اتوماتیک ، پیکربندی اولیه که توسط من (مشتری) صورت می گیرد شامل چه مواردی می باشد ؟

تغییراتی که توسط تکنولوژی تمام اتوماتیک ایجاد می شوند به صورت پیش فرض توسط شرکت میموسا ، بر روی رادیو ها اعمال می شوند.این روند با این هدف اجرا می شود که کانال های مناسبی برای عملیات اولیه انتخاب شوند.بعد از روشن کردن رادیو و شروع دریافت اطلاعات ، فرایند شناسایی کانال مناسب با توجه به شرایط زیست محیطی در جهت ایجاد ارتباط می تواند تا 5 دقیقه طول بکشد.برخی تنظیم های مهم که می توانید به صورت دستی اعمال نمایید در ادامه مطرح شده است :

 

تمام دستی

 

برخی اپراطور ها ترجیح می دهند که تنظیمات را به صورت دستی انجام دهند و قدرت سیگنال و قدرت انتقال مخصوص خود را داشته باشند،رادیو های شرکت میموسا از این قابلیت پشتیبانی می کند و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا به صورت کامل تنظیمات سیستم تمام اتوماتیک را خاموش و غیر فعال کنید.این تنظیمات برای افرادی ایجاد شده که تمایل دارند بالاترین میزان دسترسی را به صورت دستی برای خود فعال کنند و تنظیمات اولیه که توسط سیستم اتوماتیک ایجاد می شود را غیر فعال کنند.

حداکثر پهنای باند

 

ممکن است که با توجه به شرایط زیست محیطی نیاز نداشته باشید تا بالاترین پهنای باندی که توسط رادیو های B5 و  B5c پشتیبانی می شود را دریافت کنید که برابر با 2*80 گیگا هرتز می باشد . این امکان وجود دارد که با توجه به نیاز خود پهنای باند را با استفاده از تنظیمات سیستم تمام اتوماتیک ، محدود کنید. به عنوان مثال ، اگر تنظیمات حداکثر پهنای باند برای شما 40 گیگا هرتز تنظیم شده است ، سیستم تنظیمات اتوماتیک پهنای باند مصرفی شما را یک کانال 20 مگا هرتزی یا دو کانال 20 مگا هرتزی یا یک کانال وسیع 40 مگا هرتزی تنظیم می کند.

ممانعت

سیستم تنظیمات تمام اتوماتیک می تواند به گونه ای فعال شود که در انتخاب کانال ، محدودیت هایی را در نظر بگیرد.برای مثال ، ممکن است بسته خریداری شده شما ، فقط بتواند پهنای باندی بین 5150 تا 5350 مگاهرتز را دریافت کند.برای این که ، بتوانیم مطمئن شویم رادیو شما با دیگر رادیو ها اشتباه گرفته نمی شود و تنظیمات مناسب را دریافت می کند ،تنظیمات پیش فرضی که توسط سیستم تمام اتوماتیک اعمال می شود ، به گونه ای تغییرات را ایجاد می کنند که هر رادیو منحصر به فرد باشد و با رادیو های دیگر متفاوت باشد ، به ویژه مسئله دسترسی شما به فضا و حجم خاصی می باشد که توسط تنظیمات پیش فرض و اتوماتیک مشخص می شود.

نتیجه گیری

 

سیستم و یا تکنلوژی لینک های دوگانه ، یک حالت ارتجاعی در اختیار شما قرار می دهد ، موردی که رادیو ها همواره نیازمند آن بوده اند تا به واسطه آن بتوانند از ایجاد تداخلات جلوگیری کنند.همچنین تکنولوژی تمام اتوماتیک این امکان را برای رادیو فراهم می کند که از بهترین تنظیمات ممکن با توجه به شرایط زیست محیطی استفاده کند و حتی با تغییر شرایط زیست محیطی بهترین تصمیم را برای تنظیمات و کانال ارتباطی شما اتخاذ نماید.اما ترس و دلهره نداشته باشید ، با وجود تمام این تکنولوژی های جدید شما هنوز این قدرت را دارید که به صورت دستی و به دلخواه خود تنظیمات خود را بر روی رادیو اعمال نمایید ، در ضمن حتی در صورت اعمال تغییرات به صورت دستی ، شما بهترین لینک های ارتباطی و کانال های پر سرعت را دریافت خواهید نمود.

شرکت نانو تراشه توزیع کننده تجهیزات رادیویی، وای فای و وایرلس